Інструкція з охорони праці при роботі на висоті

ІНСТРУКЦІЯ

З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № _____

ПРИ РОБОТІ НА ВИСОТІ

 

 

 

 

1. Загальні вимоги безпеки

 

1.1. До роботи на висоті відносяться такі роботи, при виконанні яких робітник знаходиться відносно землі чи огородженого робочого настилу (перекриття) на висоті більшій 1,3 м та від краю перепаду висоти на відстані до 2м. Верхолазні роботи — роботи на висоті відносно робочого настилу більше 5-ти м., при цьому основним засобом запобігання від падіння є страхувальний пояс.

1.2. До роботи на висоті допускаються особи, які досягли 18 років, пройшли вступний інструктаж, інструктаж з охорони праці на робочому місці, щорічний медогляд, спеціальне щорічне навчання з питань охорони праці та вміють використовувати індивідуальні засоби захисту і страхування.

1.3. Небезпечний травмуючий фактор — висота. Основним засобом запобігання від падіння з висоти є перильна огорожа висотою не меншою 1,1м. від робочого настилу. За неможливості влаштування огорожі робочої площадки, використовується запобіжний пояс, страхувальні канати, випробувані у строки:

пояс — кожні 6 місяців, канати — 3 місяці.

1.4. Місце закріплення карабіна пояса, страхувального канату вказується майстром у кожному конкретному випадкові.

1.5. Роботи на висоті відносяться до робіт з підвищеною небезпекою і їх виконання здійснюється з оформленням наряду-допуску чи розпорядження.

 

2. Вимоги безпеки до початку роботи

 

2.1. Перевірте робоче місце: відсутність сторонніх предметів, сміття, надійність закріплення приставних драбин, трапів, справність засобів підмощування, надійність огороджувальних пристроїв.

2.2. Одягти спецодяг у відповідності до характеру виконуваної роботи.

2.3. Одіти захисний шолом і знаходитися в ньому під час роботи.

2.4. За відсутності огорожі одягти запобіжний пояс, переконавшись у його справності, наявності на ньому бірки про строк випробування (не більше 6 місяців). Карабін поясу, страхувальний канат закріпити у місці, яке вказане майстром за надійні елементи конструкцій.

2.5. Підготувати необхідний інструмент, матеріали, пристосування. Вжити заходів для запобігання падіння з висоти.

2.6. Піднімання на висоту, опускання робиться тільки по інвентарних драбинах, огороджених трапах, драбинах, драбинних маршах. Забороняється піднімання з використанням будівельних підйомників, канатів.

2.7.   Огородити   небезпечні   зони   (за   необхідності),   вивісити попереджувальні плакати, знаки безпеки.

 

 

3. Вимоги безпеки під час роботи

 

3.1. Виконувати лише ту роботу, яка доручена.

3.2. Приймати і складувати матеріал на робочі місця необхідно на міцні огороджені площадки. Забороняється підтягувати матеріал перегинаючись через перила огорожі.

3.3. Забороняється скидати матеріал, сміття, інструмент з висоти, з робочого настилу.

3.4. Забороняється працювати на висоті більшій 4-х метрів при силі вітру більшою 15 м/сек, сильній ожеледиці і туманові, снігопадові, проливному дощеві.

3.5. Переходити на висоті з одного робочого місця на інше необхідно лише по огороджених трапах, драбинах або по елементах конструкції за наявності туго натягнутого на висоті 1,3 м. канату для закріплення карабіну страхувального пояса.

3.6. Забороняється знаходитися під піднятим вантажем, проводити його відчіпання за відсутності надійного укладання його на площадці.

 

4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

4.1. При виявленні несправності засобів підмощування, запобіжного поясу — до роботи не приступати, доповісти майстрові. При появі несправності під час роботи — негайно її припинити, опуститися на перекриття, на землю.

4.2. При виявленні над робочим місцем на висоті меншій 2-х проводів електро-, радіо або телефонної мережі – доповісти майстрові.

4.3. У випадку травмування когось із оточуючих працівник допомагає організовувати надання першої (долікарської) медичної допомоги чи самостійно її надає відповідно до інструкції № _____ «По першій долікарській допомозі при нещасних випадках», допомагає дістатися до медпункту чи викликає швидку медичну допомогу при необхідності.

5.8. Якщо сталася пожежа, приступити до її гасіння наявними засобами пожежогасіння. При необхідності викликати пожежну частину, лише після чого приступати до самостійного пожежогасіння. Повідомити керівника.

 

5. Вимоги безпеки після закінчення роботи

 

5.1. Прибрати робоче місце, рештки матеріалу, інструмент не скидати на землю.

5.2. Відчепити карабін пояса, канат, опуститись на землю, перекриття. Забороняється опускатись користуючись будівельними підйомниками, канатами.

5.3. Спецодяг, страхувальні канати, пояс привести у порядок, укласти в окреме, відведене для цього місце. Привести у порядок засоби підмощування.

5.4. Помити обличчя, руки водою з милом, не використовувати горючих рідин.

 

Завантажити інструкцію (8.5 KiB, 925 downloads)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *